Čeká vás zkouška z dějepisu? Dejepisne.cz vás na to připraví

Čeká vás zkouška z dějepisu? Potřebujete nebo si chcete doplnit základní informace z dějin?Hledáte kontrolní test znalostí z dějepisu?

Tak přesně pro vás je nejjednodušším řešením navštívit webovou stránku https://www.dejepisne.cz/ Webová stránka Dejepisne.cz dle mého mínění nabízí nejlépe zpracované studijní materiály dějepisu a zároveň kontrolní otázky z jednotlivých kapitol.

S podporou alma mater

Pokud budu citovat přímo ze stránky Dejepisne.cz, jedná se o jeden z projektů, který vznikl jako nápad dvou studentů katedry českého jazyka a literatury, spadající pod Pedagogickou fakultu Univerzity Hradec Králové.

Autoři na tomto webu shromáždili jednotlivé kapitoly z dějepisu tak, aby si v něm každý našel informace, které hledá a potřebuje.

Vše je prezentováno srozumitelně, přehledně a co především, díky tomuto výkladu si to i zapamatujete a budete z toho moci čerpat pro své studium.

Dávají si za cíl pomoci žákům základních a středních škol nahlédnout pod pokličku dějin tak, aby porozuměl každý.

Výše zmíněný vzdělávací projekt nabízí přehled dějin od pravěku po novověk.

Jednotlivé kapitoly historie

Jednotlivá historická období jsou zpracována do kapitol, v kterých naleznete důležité informace o daném období z celosvětové historie, vypracované formou zápisků. Řekněme to asi tak, že zde naleznete výpisky z kompletních ročníků dějepisu.

Jednotlivé kapitoly jsou formulované do přehledu a nabízí důležitá historická období.

Jmenovitě zde naleznete Pravěk, Starověk, Středověk, Přechod k novověku, Novověk. Pod každou touto hlavní kapitolou jsou dopodrobna zpracována jednotlivé historické milníky.

Z Dějepisně.cz můžete čerpat pokud si chcete doplnit informace z historie, když jste student nebo žák, ale odvažuji se tvrdit, že stejně dobře poslouží pro učitele například základní školy. Daná historická období jsou zde opravdu perfektně vysvětlena a zápisky o nich jsou srozumitelná i pro úplného neználka dějepisu.

Díky tomuto webu vám dějepis přijde zajímavý a pochopíte, že se jednoduše řečeno, lze dějepis naučit tak, aby nás to i bavilo.

Webová stránka nabízí i lupu do které je možné zadat určité historické období, událost nebo třeba panovníka a není třeba se tak pročítat vším.

Testy z historie jako základ všeho

Co je ovšem naprosto dokonale zpracované, to jsou testy z dějepisu, přesněji z jednotlivých kapitol.

Jedná se o otázky formulované do formy testu, které prověří jak jste danou látku pochopili.

Test nabízí otázky ze zvoleného historického období a stačí označit odpověď, která je dle vašeho mínění správná. Po té stačí vyhodnotit test a dostanete obratem správné odpovědi, kde jasně uvidíte, kde jste případně zvolili špatnou odpověď.

Dost možná se s některým z testů potkají žáci ve škole, protože ho zvolí vyučující jako doplněk učiva.

Pokud mám shrnout toto představení webu https://www.dejepisne.cz/, lze říci, že vše co potřebujete vědět z dějepisu, naleznete zde. Nechci samozřejmě nikterak ovlivňovat názor návštěvníků této webové stránky, ale přiznejme si, že obsáhlejší a přehlednější přehled světových dějin na internetu budeme hledat jen velmi těžko.

Když k tomu přidáme jako bonus skutečnost, že si nabyté vědomosti můžete ihned vyzkoušet v testech z jednotlivých historických kapitol které tato webová stránka nabízí jistě sami poznáte, že vše co potřebujete ohledně dějepisu, naleznete na tomto webu.

Autoři webové stránky ovšem nabízejí i možnost vyjádřit se k případným nedostatkům této stránky.

Na internetu se můžete setkat i s dalšími projekty výše zmiňovaných autorů, a to na stránce https://www.pravopisne.cz. Zde si můžete zdokonalit své znalosti z českého jazyka a rovněž tady naleznete kontrolní testy z jednotlivých kapitol.

Přidej komentář