Jak se doma připravit na češtinářské diktáty? CHYTŘE!

Naštěstí už jsou pryč ty doby, kdy jste se museli učit pravopis díky papírovým cvičebnicím, které byly spíše ke zlosti, než užitku. Dnes doba pokročila, celá se zmodernizovala a i do poměrně zkostnatělého vzdělávacího systému se pomalu, ale jistě dostávají moderní technologie.

Už bylo dost pomalé a zkostnatělé přípravy!

Český jazyk není výjimkou. Dost tomu pomáhá server Pravopisně.cz, který je partnerským projektem právě tohoto serveru i-Školák.cz, a my jim proto chceme pomoci dostat jejich moderní vzdělávací metody k dalším a dalším tisícům žáků a studentů.

Primárně se dnes chceme věnovat domácí přípravě na pravopisné diktáty.

Ty si sice můžete procvičit bezplatně na výše zmíněném serveru, ale neuškodí, když budete mít přípravu na míru vaší úrovni znalosti pravopisu. A s tím vám citelně pomůže webová aplikace +Pravopisně.cz. Ta slouží primárně pro stovky učitelů jako základ jejich příprav na hodiny češtiny, protože dokáže generovat diktáty na míru potřebám jejich žáků.

Vygenerujte si diktát na míru

Ale princip tohoto generátoru diktátů se dá použít i pro efektivní domácí procvičení pravopisu samotných žáčků. A to tím, že si na základě svého procvičování vytvoří hotový diktát, který bude obsahovat jen konkrétní počet jevů na procvičení. A hlavně si můžete, třeba i ve spolupráci se svými rodiči, namíchat diktát přímo na míru z jednotlivých kategorií:

 1. bě/bje, vě/vje, pě/pje,
 2. mně/mě,
 3. koncovky i/y,
 4. podstatných jmen,
 5. přídavných jmen,
 6. s/z/vz,
 7. velká písmena,
 8. shoda přísud. s podm.,
 9. vyjmenovaná slova,
 10. po B,
 11. po F,
 12. po L,
 13. po M,
 14. po P,
 15. po S,
 16. po V,
 17. po Z.

Vytvořte si vlastní diktát už během 15 vteřin

Zkuste si sami vytvořit první diktát a uvidíte, jak moc vám to ulehčí přípravu na každý diktát!

Přidej komentář