4 konkrétní tipy pro efektivní učení na ZŠ

Efektivního učení dosáhneme tehdy, kdy budeme opravdu odhodlaní se něco naučit. Proto se v tomto článku dozvíte pár efektivních rad, které Vám pomůžou se něco rychle a efektivně naučit. 

Jak se naučit efektivně se učit na základní škole?

1. důležitým pravidlem je si vyhradit čas na učení, aby nás nic nevyrušovala a nerozptylovalo. Také je důležité pohodlí a připravenost všech pomůcek, které k učení budeme potřebovat. Hlavně nezapomeňte na přestávky během učení.

1. TIP – VŠE SI PIŠ A NAPLÁNUJ SI, KDY SE BUDEŠ UČIT!

Nejlepší je, když si všechny důležité informace píšeš rovnou ve škole do sešitů. Tím, že si děláš zápisky a dáváš pozor, tak dané učivo ti rychleji a lépe utkví na paměti.
Poté si udělej každotýdenní plán, ve kterém si napíšeš co se budeš v dané dny učit. Určitě se neuč do všech předmětů v jeden den. Člověk pak není schopen si všechno učivo zapamatovat. Tím, že si uděláš plán tak budeš mít více času si učivo zorganizovat a lépe se ti bude učit.

2. TIP – ZVÝRAZŇUJ SI V SEŠITĚ!

Zvýrazňování ti pomůže hlavně v tom, že se budeš učit jen důležité informace, které do hlavy potřebuješ dostat. Mozek totiž lépe bude vnímat tyto informace. A v sešitě se budeš pak i lépe orientovat a učivo ti půjde lépe.

3. TIP – VYPISUJ SI TO, CO NEUMÍŠ!

Vypisování ti hodně pomůže v zapamatování. Já sám tento způsob učení nejvíce používám. Veškeré důležité nebo nezapamatovatelné slova nebo věty si vypisuji zvlášť na papír. Tento způsob nejvíce praktikuj při učení slovíček (anglických, německých, ruských). Tímto způsobem se slovíčka do cizích jazyků naučíš během chviličky!

4. TIP – OPAKUJ SI NAHLAS!

Pokud tě čeká nějaké zkoušení nebo důležitá přednáška, tak určitě nezapomeň na otevřený projev formou mluvení. Veškeré učivo, které se potřebuješ naučit si říkej nahlas. Například před zrcadlem (kde se naučíš dobrý jazykový projev) nebo se uč společně ze svým kamarádem, kterému dané učivo budeš říkat.

Přidej komentář