5 TIPŮ na maturitu a jak s ní zatočit!

Každý, kdo ji má před sebou, je ve stresu a přemýšlí o tom, že by bylo lepší se snad ani nenarodit. Ti, kdo už ji mají v kapse nevěřícně kroutí hlavou nad tím, co s tím všichni tolik nadělají, vždyť je to přece jednoduchý. A o čem je řeč? O maturitě.

Příprava na zkoušky

Nejjednodušší možnost jak se připravit na maturitu nebo obecně na všechny zkoušky, které vám život přinese, je včasná příprava. Sehnat si materiály, rozepsat si v kalendáři co a kdy se budete učit a začít. Bohužel ne všichni dokáží bojovat s prokrastinací a tak se stává, že nestíháte. To ovšem není důvod k panice. Stačí se držet několika jednoduchých kroků.

  • Vyznačte si to nejdůležitější v textu – daleko lépe si tím zapamatujete dané věty a vcelku i to co si nevyznačíte.
  • Čtěte si vše – i když si myslíte, že danou látku máte naučenou z hodin, nevynechávejte ji. Může se to zdát jako zbytečná práce na víc, ale vyplatí se.
  • Nezanedbávejte studijní pauzy – pokud máte pocit, že už ničemu nerozumíte, dejte si pauzu. Mozek si mezitím vše utřídí.
  • Učte se s přáteli – kamarádi často doplní mezery a nebo opravit chyby, které ve svých materiálech máte. Zároveň si tím ověříte co umíte a nebo naopak neumíte.
  • Ptejte se učitelů – vědí toho jednoduše více.

Den D

Učitelé moc dobře vědí, jaké to je a věřím, že většina se jich bude snažit vám pomoct. Stačí sledovat jejich náznaky. Navíc 15 minut opravdu není dlouhá doba. Uteče ani nemrknete. Jen doporučuji se přímo před testem už nedoučovat. Mohlo by se vám všechno pomotat dohromady.

Když to nevyjde

Nebudete první ani poslední a stát se to může. Naštěstí máte ještě dva pokusy v záloze a o to víc času se připravit na jediný test. Pokud vám to zhatilo plány na vysoké škole, která nebere v září, doporučuji jazykovou školu. Vytříbíte si tím další důležité dovednosti pro budoucí zaměstnání.

Tip na závěr

Máte pocit, že se vám všechno vykouřilo z hlavy? Jestli jste se dobře připravovali zjistíte, že vědomosti se začnou při testu nebo zkoušce sami vynořovat. Tak hodně štěstí.

Autor: Karolína Tomášková

Přidej komentář