Proč v dnešní době mají studenti tak těžký život

Student, který každý den navštěvuje svou střední školu, má určité povinnostu. Zejména to, chodit do školy, doržovat školní řád, a řádně se připravovat na výuku. Výdaje mu hradí rodiče či jiní zákonní zástupci a co se týče pojíštění, to hradí stát.

Zní to až moc jednoduše, no není to jednoduché

Představte si, že ten samý student chodí každý den do školy, kde sedí minimálně nějakách sedm hodin a z toho čtyři hodiny jsou pro něho úplně zbytečné, proužtože to v životě nikdy nevyužije. Pak ten student přijede ve čtyři hodiny domů, někdy i déle a co musí?

Udělat si úkoly? Ne, musí pomáhat doma. Pak se teda může najíst nebo tak něco. Až někde v sedm večer se dostane ke školním povinnostem a celý den je ztracený. Takže nic moc nestihl.

I studenti si musí přivydělávat

Někdo nemá bohaté rodiče, takže většinu věcí si stejně musí sponzorovat sám. V současné společnosti je opravdu těžké živit například tři děti a ještě hradit výdaje s bydlením a další takové věci. Takže student vedle svého „záživného“ studia chodí ještě pracovat, aby si vůbec mohl koupit sešity a propisky do školy, protože všechny tyhle kvalitnější pomůcky jsou dražší než základní potraviny.

Takže ten samý student chodí každý den do školy, ten samý den pomáhá doma, k učení se stejně nedostane, protože je unaven z cesty ze školy a ze školy jako takové, ze všech těch informací, které mu budou v reálném životě úplně k ničemu.

Buď rád že jsi ve škole

Typická věta našich rodičů nebo kohokoliv jiného kdo je ze školy už skoro dvacet let. Pro vás, co jste už ze školy tolik let, zkuste si jít dnes do školy, učit se všem těm novým věcem a postupům  na které vyuka klade důraz a zkuste si jen tak nanečisto napsat státní maturitu z češtiny, angličtiny nebo matematiky. Málokterý ministr by didaktický test napsal na ranici minimální  úspěšnosti 44 %.

Uvědomte si že je, opravdu náročné vstávat o půl šesté ráno, nebo i dříve, přijít v 16:00 nebo i déle domů. Lítat doma, lítat v práco aby vůbec bylo možné se do té školy dostat. protože vám nikdo nic nedá, ani smlouva z brigády nelze použít až půjdete žádat o důchod.
Všichni zaměstnavatele raději využíjí status studenta, nic vám nestrhávají, nic vám nedaní a i když to nemá ani smysl zmiňovat, ale současná studující generace lidí, už do důchodu nepůjde.

Jste tady dobrovolně

Věta, kterou studenti musí slýchat od svých učitelů, když třeba přijdou pozdě nebo nedonesou „strašně důležitý úkol“, který měli vypracovat jen proto, že to učitelka při hodině se žáky nestihla.

Milý učitelé, uvědomte si, že nebýt těch studentů, co jsou dobrovolně ve škole, vy byste neměli práci. Podnikatelé co maji studenty v práci, nebuďte tak chytrý. Stejně tomu nerozumíte, když si ten váš brigádník postěžuje, že toho má moc ve škole. Stejně tomu nerozumíte a buďte rádi že máte legálně levnou pracovní sílu.