Jak oslavit vysvědčení? Netradičně!

Pyšní se vaše děti jedničkami nebo před vámi schovávají známky horší? Ať je to jakkoliv, oceňte společné úsilí celé rodiny a oslavte konec školního roku neobvykle. Potřebujete k tomu jen čas a chuť užít si s dětmi legraci.

Uspořádejte výstavu

Vystavte doma nejlepší práce dětí a pozvěte prarodiče nebo kamarády na vernisáž. Úspěchy stojí za pozornost a vůbec to nemusí být ty školní. Nebojte se, že výstavních artefaktů bude málo. Keramické výrobky, výkresy z výtvarky nebo třeba video z úspěšného fotbalového zápasu, to jsou mimořádné věci, kterými se děti rády pochlubí. Přichystejte výzdobu a občerstvení. Nezapomeňte na kasičku na dobrovolné vstupné. Děti budou mít z vybraných příspěvků radost.

Alchymie v kuchyni

Skoro všechny děti rády tvoří v kuchyni. Pojďte je překvapit! Nakupte spolu oblíbené pochoutky a pozvěte své děti k vám do kuchyně. Probuďte fantazii a vykouzlete něco originálního! Co třeba melounové překvapení? Schovejte do vydlabaného melounu ovocný salát. Ovocná boule má vždycky zaručený úspěch. Nebo upečte bláznivý dort, děti vám s receptem jistě rády pomůžou. Nevadí, že vše nebude dokonalé, o to přece vůbec nejde. Nezapomeňte, vaším cílem je užít si legraci!

Bojovka za pokladem

Malé děti milují hledání pokladu. Připravte cestu za pokladem a uvidíte, že se rádi připojí i ti starší. K označení cesty použijte praporky z krepového papíru, barevné mašle, které si můžou děti po cestě sbírat nebo vytvořte šipkovanou z klacků a šišek.

Krabice s pokladem nemusí být objemná, stačí drobnost, kterou si děti během roku odříkaly. Rozhlédněte se a objevíte nečekané skrýše na stromech, mezi kameny, ve skalách nebo uprostřed kapradí. U bojovky platí pravidlo: čím menší děti, tím kratší cesta a víc překvapení.

Největší odměnou pro celou rodinu je vždycky společně strávený čas! A když nápady nepřichází, buďte prostě spolu a dělejte to, co vás baví. Před vámi jsou prázdniny a čas plánovat společný odpočinek. Začněte netradičně a další nápady na prázdniny se jen pohrnou.