Jak si udržet pozornost při učení?

Věřím, že pozornost je problém každého studenta. Pokud i Vy hledáte všelijaké rady, které by Vám pomohly, už nemusíte.

Dnes se podíváme na top 5 rad, jak udržet pozornost při učení.

1. Rušivé předměty

Každý z nás má smartphone, ke kterému paří psaní si na facebooku, volání s kamarádkou. Vždyť 5 minut hovoru nic nezmění, pak se k tomu vrátím. Ne, takhle to nefunguje. Všechnu nepotřebnou elektroniku od sluchátek až po mobilní telefon odneste do jiné místnosti. Už máte klid od všech telefonátů a vypisování.

Pracujete na notebooku? žádný problém! Vypněte wifi, pokud není pro Vaši práci potřebná.

Právě všechny tyto věci většině lidí postačí odstranit z dohledu. Největší problém s rušivými elementy mají pisálci, kteří mají pocit že jim vše uteče, nebo lidé závislý na určité elektronice.

2. Vše potřebné na dosah

Zapomeňte na neustálé cestování s tím, že máte žízeň, zapomněla jste si zajít na toaletu nebo dokonce potřebujete smrkat.

Vše potřebné si přineste před začátkem a také si zajděte kam potřebujete. Časté odcházení od učení neustále narušuje Vaše soustředění, které se těžce navozuje zpět. Pro někoho je potom takřka nemožné se znovu soustředit.

3. Časovač

První dva kroky máte vyzkoušené, nebo je aplikujete už dávno a není to vaše řešení? Neváhejte. Máme tu možnost časovač. Možná jen patříte k těm, kteří se místo soustředění rozhodí myšlenkou na tří hodinový plán učení se. Pořiďte si nějaké stopky, kde si nastavíte čas učení a čas pauzy. Není dobré to se soustředěním přehánět, malá pauza vám jen prospěje. Například práce 30 minut, pauza 5 minut. Podle výzkumu, je toto časové rozvržení nejlepší.

4. Ginkgo biloba

Určitě jste slyšeli o ginkgo bilobě, tato rostlina podporuje činnost mozku a krátkodobou paměť. Začněte s dávkováním pár dní před zkouškami, změnu jistě pocítíte.

5. Vitamíny

Vitamín B, hořčík, toto jsou další možnosti, které nám nabízí lékařské odvětví. Stejně jako ginkgo biloba stimuluje mozek. Všechny tyto látky také podporují krátkodobou paměť. Všechny tyto lékařské tipy je dají aplikovat ve formě čajových směsí. Dokonce existují i speciální čaj na podporu mozkové činnosti, podporu krátkodobé paměti a jiné.

Jestliže Vám ani jedna z možností nepomohla a utrpěli jste úraz hlavy, určitě si zajděte ke svému lékaři a řekněte mu o svém problému. Příčina nemusí být vždy v rozptylování se, nebo z nedostatků vitamínů.