Tipy (nejen) pro líné studenty

Občas člověku chybí motivace se do něčeho pustit, a proto pro nás není překvapením se začít učit večer před velkým testem (nebo i pár minut před začátkem hodiny), přestože jsme si slibovali, jak se na to podíváme o dost dříve.

Jestli patříte ke studentům, kteří dělají radši cokoliv jiného, než aby se učili a někdy je pro vás těžké se soustředit, tento článek je přímo pro vás. Najdete zde několik tipů, které by vám (možná) mohli pomoct.

Dejte šanci podcastům a videím

Nedokážete se pořádně soustředit na to, co je napsané na papíře? Nevadí! Najděte si videa nebo podcasty ohledně tématu, o kterým se máte učit. Nejlepší na tom je, že to nevyžaduje žádné velké úsilí, prostě se jen dobře uvelebte a začnětě poslouchat. Řadu podcastů seženete na Spotify, pokud potřebujete i vizuální stránku, Youtube  nebo Stream.cz je to pravé místo.

Nahrajte si své poznámky

Teď je ten správný okamžik využít diktafon ve vašem telefonu. Přečtěte si všechny své poznámky či stránky z učebnice nahlas a nahrajte si je. Díky tomu se můžete učit kdykoliv a kdekoliv. Navíc budete poslouchat jen opravdu to, co potřebujete.

Málo je někdy více

Někdy je problém, že se toho máte učit hodně, a proto se vám do toho nechce. Ale proč se to učit naráz? Rozdělete si text do nějakolika odstavců a učte se postupně. Vyhraďte si na to speciální čas a místo dvaceti stránek najednou se učte jednu stranu za určitý čas. Zabere to chvíli, proto se vám do toho bude chtít o něco více

Odměňujte se

Po jedné naučené části si dejte nějaký cíl. Může se jednat o něco sladkého, odreagování u her nebo cokoliv, co vám zlepší náladu. Ale nezapomínejte: ta největší odměna přichází až úplně na konec.

Přidej komentář